Tworzenie stron internetowych w Częstochowie

Chcesz, aby strona www Twojego nowego biznesu w Częstochowie przyciągała klientów? Tworzenie stron internetowych wiąże się z kilkoma głównymi zasadami. Chcesz wiedzieć, z jakimi? Zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Tworzenie stron internetowych – powtarzalność i spójność

Estetyka strony internetowej

Powtarzalność i spójność to jedne z głównych zasad, z którymi wiąże się tworzenie stron internetowych. Ważne jest tu to, żeby wygląd danej strony www był zbieżny z charakterem i wizerunkiem Twojego biznesu. Zadbaj więc, o określoną paletę barw i konkretne fonty – jednak uważaj, aby nie przesadzić tu z jednolitością, gdyż może to prowadzić do tego, że Twoja strona www będzie nudna. Jeśli chcesz zwrócić uwagę odbiorcy, to stosuj kontrastowe elementy, które będą się wyróżniały na tle całej witryny. Co więcej, pamiętaj o powtarzalności niektórych fragmentów, dzięki czemu Twoja strona www nie utraci integralności.

Kolejną kwestią, z którą powiązane jest tworzenie stron internetowych – jest łatwa i intuicyjna nawigacja po Twojej stronie www. Chodzi tu o widoczne menu główne z konkretnymi i prostymi nazwami działów. Świetnie sprawdzają się tu też odróżniające przyciski, jak i klarowne instrukcje. Warto też wspierać się sugestywnymi ikonami i nie kombinować z animacjami, przejściami czy też innymi dodatkami, gdyż po chwili mogą one okazać się zbyt męczące i zniechęcające. Tworząc stronę www, trzeba przede wszystkim myśleć o wygodzie odbiorcy. To on musi czuć się swobodnie na danej stronie i szybko odnajdywać interesujące go rzeczy.

Zadbaj o przestrzeń

Nie ma tu wątpliwości, że będąc na stronie www, na której znajduje się dużo informacji, często można się poczuć przytłoczonym – prawda? Ścisk powoduje to, że odbiorca nie wie, jaki kolejny ruch ma wykonać – co z kolei kończy się opuszczeniem danej witryny. Dlatego pamiętaj o przestrzeni na swojej stronie www. Zachowuj wolne pola między elementami, dzięki czemu unikniesz uczucia paniki u użytkowników. Zbyt dużo grafik i informacji może naprawdę źle wpłynąć na odbiór danej strony przez odwiedzające je osoby, więc koniecznie pamiętaj o tym, żeby zadbać o wolną przestrzeń na swojej stronie www.

Stawiaj na proste formularze

Tworzenie stron internetowych a przejrzystość

Tworzenie stron internetowych jest czasochłonnym zajęciem. Kolejną ważną zasadą, o której należy tu wspomnieć, jest to, żeby wszelkie formularze odznaczały się prostotą. Zbyt dużo pól do uzupełnienia i zbyt dużo czytania – zniechęca do jego uzupełnienia. Im mniej jest do zrobienia, tym więcej szans jest na to, że odbiorca wypełni dany formularz. Dlatego staraj się redukować pola do niezbędnego minimum. Proś o takie dane, które będą miały dla Ciebie największe znaczenie. Nie przesadzaj też z ilością formularzy – takie elementy naprawdę potrafią zniechęcić odbiorców.

Tworzenie stron internetowych a czytelność tekstu

Tworzenie stron internetowych wiąże się także z dodawaniem różnych treści. Bardzo ważne jest tu to, aby były one czytelne. Należy unikać stosowania dużych bloków tekstu, gdyż są one nieatrakcyjne i męczą oczy. Podzielenie tekstu na akapity będzie dużo atrakcyjniejsze i z pewnością zachęci odbiorcę do zapoznania się z nim.

Czytelne treści na stronie www

Istotny jest tu też dobór odpowiednich fontów, które wpływają na to, że tekst czyta się łatwo i też przyjemnie. Warto tu też zadbać o odpowiednią wysokość linii – zbyt niska może sprawić, że linie będą na siebie nachodziły, a za duże spowodują rozstrzelenie tekstu.

Dostęp do wyszukiwarki i rezygnacja z paska bocznego

Tworząc stronę www, warto umieścić w niej wyszukiwarkę. Powinna się ona znajdować w widocznym miejscu. Ten element będzie niezwykle przydatny, jeśli Twoja witryna składa się z wielu artykułów i informacji, które właśnie dzięki wyszukiwarce, będzie można w łatwy i szybki sposób odnaleźć. Musisz tu tylko zwrócić uwagę na to, aby działała ona poprawnie. Od niedawna zalecana jest także rezygnacja z paska bocznego. Zwłaszcza na podstronach, na których znajdują się tylko i wyłącznie obrazki i tekst.

Responsywna strona www

Tworzenie stron internetowych nie może odbywać się z pomijaniem mobilnych użytkowników. Responsywność oznacza dostosowanie strony www do ekranów, na których się ona wyświetla. Obecnie coraz więcej odbiorców przegląda internet na urządzeniach mobilnych. Dlatego tak ważne jest, aby Twoja strona www była dostosowana do szerokości różnych ekranów (do smartfonów, do tabletów, jak i do laptopów). Nadmierne przewijanie i odnajdywanie interesujących elementów jest zniechęcające. Odbiorca męczy się na takiej stronie www – co prowadzi do tego, że opuszcza ją i udaje się do konkurencyjnej firmy. Jeśli nie chcesz stracić takiego klienta, to nie pomijaj responsywności przy tworzeniu swojej strony www.

Strona internetowa a urządzenia mobilne

Pamiętaj jednak, że Twoja witryna nie będzie wyglądała tak samo na ekranie monitora, jak i na ekranie smartfona – najważniejsze, że będzie ona czytelna i wygodna w nawigacji w jednym i drugim przypadku.

Tworzenie stron internetowych  – cel strony www

Tworząc stronę www, trzeba najpierw dokładnie określić, co ma się na niej znajdywać i jaki ma być jej cel. Czy chcesz, aby wpływała ona na sprzedaż Twoich produktów lub usług, czy może ma tylko informować odbiorców o jakiś rzeczach. Musisz wiedzieć, co chcesz przekazać odbiorcom i co na tym zyskać. Ważne jest tu wezwanie do działania – zachęcenie użytkowników do realizowania Twojego celu. Możesz to zrobić w bardzo łatwy sposób, na przykład dodając proste zdanie – przeczytaj opis i dowiedz się więcej. Pamiętaj też o języku korzyści. Odbiorca lubi wiedzieć, co zyska, jeśli zrealizuje cel Twojej strony www.

Wartościowe treści i pozycjonowanie

Strona internetowa a pozycjonowanie

Tworzenie stron internetowych nie może odbywać się bez umieszczania wartościowych treści. Musisz zadbać o to, aby były one unikatowe i poprawne językowo. Nie mogą to być teksty kopiowane z innych stron. Ważne jest to, żeby były one atrakcyjne i przyciągały uwagę odbiorców. Ich przekaz musi być zrozumiały – użytkownik nie może tracić czasu na domyślanie się, o co chodzi w danym tekście czy też opisie. Zadbaj też o słowa kluczowe i pozycjonowanie. Dzięki temu można zyskać wysokie miejsce w wyszukiwarce Google, co tylko będzie wiązało się z licznymi korzyściami dla Twojej marki.

Przyspiesz swoją stronę www

Obecnie każdy narzeka na brak czasu, dlatego warto tak stworzyć stronę, aby jej ładowanie nie zabierało dużo czasu – czyli nie więcej niż kilka sekund. Dłuższy czas może zniechęcić odbiorcę i nie będzie on chciał czekać na to, aż się ona załaduje. W sytuacji długiego otwierania się Twojej strony www możesz pomyśleć nad jej odchudzeniem. Może to zrobić na przykład przez zminimalizowanie rozmiaru zdjęć, czy też redukcję zapytań HTTP.

Agencja Częstochowa to idealne rozwiązanie marketingowe dla Twojej marki. Dzięki zaangażowaniu naszych specjalistów zbudujesz świadomość swojej marki, zadbasz o swój pozytywny wizerunek i dotrzesz z ofertą do nowych klientów. Dzięki temu, Twój biznes będzie stale się rozwijał, a Twoje dochody systematycznie będą się zwiększały.